Czy mogę stosować takie krople do ucha karmiąc piersią?

Dzień dobry Czy mogę sotoswac krople do ucha dicortineff podczas karmienia piersią? Moje dziecko ma pół roku Z góry dziękuję za informację

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

krople Dicortineff w laryngologii stosuje się, aby przeciwdziałać stanom zapalnym i stanom pourazowym w uchu. Składa się on z antybiotyków takich jak neomycyna, gramicydyna oraz glikokortykosteroid. Preparat ten ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwuczuleniowe.

Zgodnie z ulotką leku Dicortineff, kwestia stosowania tej substancji należy do decyzji lekarza. Jest to preparat sprzedawany na receptę, dlatego, jeśli Pani lekarz wiedział o karmieniu piersią i nie miał żadnych przeciwwskazań, to prawdopodobnie używanie kropli jest bezpieczne.

Jednak, jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości czy należy stosować Dicortineff podczas karmienia piersią, to należy skonsultować tę decyzję z lekarzem.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułami, które mogą pomóc w zrozumieniu Pani problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/dicortineff-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne-zapalenie-oka-zapalenie-ucha

https://portal.abczdrowie.pl/karmienie-piersia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.