Dlaczego prawe ucho jest lepsze?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zdarza się, że zapalenie ucha wymaga zastosowania kropli do nosa. Preparaty te stosuje się jednak wyłącznie tak jak zaleca producent, a więc do nosa – nawet jeśli schorzenie dotyczy ucha.

Zaaplikowanie kropli do ucha nie rozwiązałoby problemu, gdyż krople nie dotarłyby tą drogą do ogniska zapalnego. Podane przez nos spływają do trąbki słuchowej i w ten sposób leczą. Proszę więc zastosować lek Nasometin zgodnie z jego przeznaczeniem.

Więcej informacji na temat zapalenia ucha znaleźć można w jednym z naszych artykułów, który pojawi się po kliknięciu w poniższy link: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-ucha-objawy-przyczyny-leczenie.

Natomiast preparat Nasometin został opisany tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/nasometin-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty