Czy mogę stosować krople Atecortin w ciąży?

Dzień dobry, czy mogę stosować krople do ucha Atecortin kiedy karmię piersią? Dziecko ma 10 miesięcy.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Atecortin to krople przeznaczone do oczu i uszu, które aplikuje się podczas leczenia zapalenia zewnętrznego przewodu słuchowego oraz do miejscowego leczenia zapalenia spojówek na tle bakteryjnym (a także rogówki, brzegów powiek i woreczka łzowego). Lek ten stosuje się również profilaktycznie po zabiegach chirurgicznych wykonywanych na gałce ocznej.

Zgodnie z informacją podaną przez producenta kropli Atecortin nie zaleca się korzystania z tego preparatu w okresie, kiedy kobieta karmi piersią. Najlepiej więc udać się do lekarza i poprosić o polecenie innego leku bezpiecznego dla kobiet karmiących.

Szczegółowe informacje na temat preparatu Atecortin znaleźć można po kliknięciu w poniższy adres: https://portal.abczdrowie.pl/atecortin-wskazania-dzialanie-przeciwskazania-cena-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.