Czy można Nasometin podać do ucha?

Czy lek nasometrin może być stosowany do ucha, na zapalenie. Mama przez przypadek wcisnęła sobie do ucha 1 raz, a ten lek pisze ze jest do nosa.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

lek Nasometin ma postać aerozolu do nosa i w taki również sposób powinien być wykorzystywany. Jak informuje producent w ulotce Nasometin aerozol stosuje się wyłącznie donosowo.

Pańska mama nie powinna więc aplikować go do ucha, mimo, że lekarz mógł przepisać ten lek w celu wyleczenia zapalenia ucha. Podanie go do nosa wpłynie na narząd słuchu, gdyż oba narządy są ze sobą połączone.

Zastosowanie Nasometin do ucha nie zlikwiduje problemu. Jednorazowe błędne podanie leku nie powinno jednak przynieść skutków ubocznych, ale gdyby tak się stało, proszę niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Więcej informacji na temat leku znaleźć można po kliknięciu w poniższy link: https://portal.abczdrowie.pl/nasometin-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.