W jaki sposób zapuszczać krople?

Witam. Lekarz stwierdził u mnie niedroznosc trabki słuchowej,dostalam krople pronasal i tabletki sinupret. W jaki sposob zapuszczac krople? Czy robic to w pozycji leżącej czy siedziacej, czy na bok nosa czy na wprost ?

Pronasal to nie krople tylko aerozol w związku z tym podajemy je w pozycji stojącej lub siedzącej na boczną ścianę nosa zgodnie z instrukcją załączoną przez producenta jeśli są jakieś wątpliwości można obejrzeć film na YouTube i obejrzeć Jak prawidłowo stosuje się taki lek inaczej byłoby w przypadku kropli które faktycznie należy podawać w pozycji leżącej Proszę pamiętać o tym że podanie pronasal do nosa w postaci aerozolu nie może być wykonane przed płukanie nosa roztworami soli fizjologicznej gdyż takie roztwory wypłukał aby cały lek który znalazł się na Błonie śluzowej nosa a który jest niezmiernie ważny dla prawidłowego leczenia zapalenia trąbki słuchowej szybkie wyleczenie trąbki słuchowej jest kluczowe dla prawidłowego stanu ucha środkowego i poprawy słuchu Nie należy tego stanu bagatelizować W razie wątpliwości proszę udać się ponownie do lekarza który zastosował tę terapię gdyż w niektórych przypadkach nie leczących się prawidłowo lub leczących się zbyt wolno należy taką terapię poszerzyć również o inne leki