Czy faktycznie muszę być operowana?

Dzień dobry. Złamałam rękę z przemieszczeniem nadgarstka 8maja dzisiaj byłam na badaniu kontrolnym rtg i lekarz powiedział tylko tyle ze jest odsunięta kość o 2-3 mm. Kazał wrócić za tydzień zrobić ponownie rtg i jeżeli osunie się bardziej to będzie konieczna operacja. Moje pytanie czy faktycznie mogła mi opaść ta kość na tule żeby ja operować i czy może robię coś z ta ręka złe ze mi opadła? Prosze o odpowiedzi

2,3 mm nie są powodem do operacji, jeżeli minęło 3 tyg od urazu to już się nie powinno przemieścić