Czy trzeba operować ten palec?

witam. w sobote złamałam palca wskazującego u ręki. złamanie jest z lekkim przemieszczeniem. czy konieczna jest operacja? mieszkam w holandii i wedug mnie tu wyolbrzymiają i od razu chcą operować. czy samo usztywnienie nie wystarczy zeby kość się zrosła? dodam ze za dwa tygodnie jadę na urlop do polski i może lepiej załatwić tą sprawe w polsce?

Każde złamanie ma swoją specyfikę tj ustawienie odłamów, otwarte, zamknięte itp oraz prognozę możliwego wygojenia. Bez badania rtg nikt nie oceni konieczności leczenia operacyjnego lub zachowawczego. W takim przypadku po 2 tygodniach jeśli się nie pogorszy to też można będzie zoperować - jeśli się do tego czasu dobrze unieruchomi.