Jak postępuje się przy takim złamaniu?

Dzien dobry. Czy złamanie nasady bliższej kości ramiennej powinno byc zespolone operacyjnie? Wynik RTG: złamanie szyjki kosci ramiennej z przemieszczeniem Wynik USG:ustawienie osiowe z uskokiem z przodu ok 1 cm. Natomiast w obrysie tylnym prawie bez uskoku i bez przemieszczenia ( printy); ustawienie osiowe. Ukrwienie i unerwienie obwodu konczyny dobre. Zadawalajace ustawienie odłamów. wypadek w dniu 31.08 Od 31 08 do dzisiaj ( 11 WRZESNIA) mam zalozony opatrunek Dessaulta wzmocniony gipsem. Prosze o odpowiedz bo bardzo boje sie 'kalectwa'. Dziekuje

Dzień Dobry,

Na podstawie tego opisu nie można powiedzieć jednoznacznie czy jest konieczność leczenia operacyjnego, część tego typu urazów można leczyć zachowawczo z dobrym skutkiem.

Pozdrawiam.