Bóle ręki po złamaniu podgłowowym kości ramiennej

Dlaczego nadal boli mnie ręka po jej złamaniu /30.12.2014r./ mimo, że upłynęlo już sporo czasu ? Wyjaśniam, że było to złamanie podgłowowe lewej kości ramiennej / z przemieszczeniami odłamów/ ze złamaniem guzka większego kości ramiennej. Leczenie było zachowawcze. Najpierw w chuście trójkątnej a po tygodniu w ortezie barkowo-ramiennej. Zrost kości ramiennej był opóżniony - ale się zrosła. Od 3 mies. po złamaniu zaczęłam rehabilitację. Bark i ręka nadal boli co dziennie. Co to może oznaczać ?

Szanowna Pani, złamanie podgłowowe kości ramiennej opisane przez Panią najczęściej leczy się zachowawczo ( unieruchomienie z następowym leczeniem na podwieszce i późniejszą rehabilitacją). Po tak długim czasie od złamania i przy prawidłowo prowadzonej rehabilitacji w przypadku utrzymującego się bólu powinna Pani skonsultować się z ortopedą. Po zbadaniu Pani, o ile będą ku temu wskazania, zleci on badania dodatkowe ( RTG i/lub USG i/lub NMR) w celu wyjaśnienia przyczyny Pani dolegliwości i ustalenia dalszego sposobu postępowania. Pozdrawiam i życzę szybkiej poprawy.