Czy ganglion mógł powstać w wyniku wypadku?

Witam, 3 lata temu w marcu mialam wypadek w pracy. Maszyna zgniotla mi dlon. Stwierdzono uszkodzenie tkanek miekkich z wysiękiem w otoczeniu ścięgien mięśni o szer. 0,7mm -jak w tendinitis. W grudniu USG wykazalo ganglion uciskajacy sciegna. W miedzy czasie mialam rehabilitacje. Czy ganglion mogl powstac w wyniku wypadku? Jestem po jednej nieudanej operacji teraz czekam na zastrzyki sterydowe. Dlon caly czas mnie boli I serdeczny palec sam sie rusza. Jakie moge miec jeszcze badania I leczenie

Lek. Katarzyna Szymczak

Urazy mogą sprzyjać powstawaniu ganglionow, co do leczenia to ewentualnie ponowna operacja.
Pozdrawiam