Złamanie kostki bocznej stawu skokowego i wynik TK
Witam 11.2013 złamałem kostkę boczna st skokowego następnie miałem SUDECKA obecne WYNIKI: TK wykazało śladu wyraźnej osteoporozy. MR-Cechy przewlekłego uszkodzenia więzadeł trójgraniastego, z jego pogrubieniem i wzrostem intensywności sygnału.podobne zmiany w zakresie więzadła strzałkowo -skokowego tylnego, z pogrubieniem szczególnie przyczepu strzałkowego nieregularny falisty zarys więzadła strzałkowo skokowego przedniego,z cechami pogrubienia. Co oznaczają te wyniki jak leczyć ciągły ból.

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowny Panie, konieczna w Pana wypadku jest pełna konsultacja: wywiad , badanie kliniczne i skonfrontowanie go z wynikiem TK. W grę wchodzą dwa warianty leczenia - zachowawczy ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji lub operacyjny- operacja najprawdopodobniej na takankach miekkich. Decyzja zależy od stopnia nasilenia obajwów niestabilności stawu po złamaniu. Nie bez wpływu na decyzję o sposobue dalszego leczenia ma zrost (lub jego brak?) w zakresie złamanej kostki bocznej. Pozdrawiam i sugeruję kontakt z ortopedą, który pomoże Panu w podjęciu właściwej decyzji o dalszym leczeniu.
Niestety to późny = zimny okres Zespołu Sudecka, zanikiem kości oraz wielu tkanek miękkich: mięśni, ścięgien, powięzi, naczyń, tętnic, żył, naczyń chłonki , nerwów ale w różnych stopniu, Zdolność do regeneracji jest nadal.
Konieczne leczenie: 1. osteoporozy ( miejscowej ) bo inaczej grozi Panu ponowne złamanie w tej okolicy. Wskazanie porównawcze badania densytometryczne obu podudzi ( badania ROI = nietypowe oraz obu kości udowych ( badania standardowe )
2. stosowania leków poprawiających przepływ tkankowy krwi: pentoksyfilinum
3, unikania urazów, oziębienia, przegrzania i niecelowych zabiegów operacyjnych ( może być ponowny rzut Sudecka !!! )
4. rehabilitacja bez powodowania urazu i bólu
To długa droga ale powinna skończyć się dość dobrze = tylko niewielkim lub średnim ograniczeniem sprawności. To stała walka i praca własna o powrót sprawności i zdrowia. Powodzenia :)