Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Globulki Betadine a leczenie przewlekłych infekcji pochwy

Czy globulki betadine są skuteczne w leczeniu przewlekłych infekcji pochwy ? Od roku utrzymuje się u mnie zapalenie spowodowane raz bakteriami raz grzybem i pomimo leków docelowych i probiotyków nie ma poprawy. Mam 3 stopień czystości pochwy czy jodyną faktycznie da się wyleczyć i czy jest bezpieczna podobno mocno wyjaławia ale chcę poprosić lekarza o przepisanie globulek betadine bo on wyczerpał już możliwe sposoby leczenia. Ja z kolei słyszałam sporo dobrego na temat globulek betadine, czytałam też opinie w internecie na ich temat i wiele osób chwali sobie skuteczność ich działania. Czy mogę poprosić lekarza o przepisanie globulek betadine na przewlekłe infekcje pochwy? I czy jest szansa, że ten lek faktycznie pomoże na moje problemy czy będą to kolejne pieniądze wyrzucone w błoto? Będę wdzięczna za pomoc i informacje w tej sprawie. Pozdrawiam.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Probiotyki - doustnie czy dopochwowo

W jaki sposób przyjmować probiotyki? Doustnie, a może dopochwowo? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat. O probiotykach mówi prof. Romulad Dębski.

Witam serdecznie.Lek Betadine jest wskazany w ostrych oraz przewlekłych zapaleniach pochwy, zakażeniach mieszanych, zakażeniach nieswoistych (bakteryjne zapalenie pochwy wywołane przez Gardnerella vaginalis), zakażeniach rzęsistkiem pochwowym (Trichomonas vaginalis).
Lek Betadine jest wskazany także w profilaktyce zakażeń przed zabiegami chirurgicznymi oraz diagnostycznymi w obrębie pochwy.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy