Hexagyn Duo a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam, czy globulki dopochwowe Hexagyn Duo zmniejszają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Od jakiegoś czasu mam problem z suchością pochwy i w końcu zdecydowałam się na pomoc lekarza, który przepisał mi właśnie globulki Hexagyn Duo. Stosuje jednak tabletki antykoncepcyjne i teraz zastanawiam się czy Hexagyn Duo nie sprawi, że antykoncepcja przestanie być skuteczna. Czy jest jakaś negatywna zależność między tymi lekami? Czy z powodu przyjmowania Hexagyn Duo powinnam zaprzestać stosowania antykoncepcji na czas leczenia i później rozpocząć tabletki od nowego cyklu? Czy może powinnam w dalszym ciągu brać antykoncepcję, ale czy w takim przypadku Hexagyn Duo nie zaburzy jej sktuteczności? I czy przy jednoczesnym stosowaniu antykoncepcji i globulek dopochwowych mogą zajść jakieś negatywne skutki uboczne? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie raczej nie zmniejszają skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Na 100% można byłoby to określić jakby podała Pani dokładnie nazwę tabletek.