Czy grzybica pochwy ma wpływ na płód?

Witam. Mam grzybice pochwy. Lekarz przepisał nystatyne. Biorę ja 3 dni i teraz wypada mi owulacja. Staramy się o dziecko i chciałabym współżyć, jednak stosuję te globulki dopochwowe. Czy jeżeli zdecyduję się na współżycie i cały czas będę stosować globulki, to jeżeli uda mi się zajść w ciąże to czy ma to wpływ na płód(czy mogą wystąpić jakieś wady przez stosowanie tych globulek)?? Pozdarwiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje strzykać się ze staraniami do kolejnego cyklu a czy leczenie jest zastosowane także u partnera?