Czy guma do włosów szkodzi im?

Witam. Używam codziennie gumy do włosów Taft, mam 18 lat. Chciałbym się dowiedziec czy szkodzi ona włosom a jesli tak to co zrobic aby to zminimalizowac i jak włosy zregenerowac. Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Stosowana zgodnie z zaleceniami producenta nie powinna być szkodliwa dla włosów. Zdarza się jednak, że może wystąpić alergia na składniki środków do stylizacji włosów. Jeśli chodzi o regenerację zniszczonych włosów to pierwszym krokiem jest zaprzestanie używania lakierów, farb i żeli do włosów i równoczesna pielęgnacja przy użyciu odżywek syntetycznych bądź naturalnych.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski