Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy guzek na jądrach, który zagoił się jest powodem do obaw?

Witam. Mam 18 lat, około 4-5 lat temu wyczułem obok jądra mały guzek, miał on z 1cm średnicy i leciutko bolał przy dotyku. Kiedy go ścisnąłem, wypłynęła z niego ropa, dosyć dużo. Trochę się przestraszyłem, ale każdego dnia guzek malał, a po ok. 2 dniach kompletnie zniknął. Nie pojawił się ponownie, lecz cały czas mam wrażenie, że źle zrobiłem, że nie skonsultowałem tego z lekarzem. Czy powinienem iść się zbadać dla pewności, że nie nastąpiły żadne powikłania?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień Dobry Panu,

Podpowiadam, że proszę nie czekać i jak najbardziej warto kontrolnie skonsultować się z urologiem, celem rozwiania u Pana obaw.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy