Czy Hashimoto ma wpływ na stan psychiczny?

Witam , moje pytanie dotyczy hormonu tarczycy , pani ndokrynolog stwierdzila chorobe Hashimoto na podstawie podwyzszonego TSH (wtedy 5 jednostek i antyTPO ok 500 plus badania USG tarczycy) biore od ponad 2 tygodni hormon tarczycy Letrox Rozpoczynalem od 25mg a teraz biore 75mg i ogolnie zle sie czuje , odczuwam doleglowosci jak w jakiejs nerwicy tj.ataki lekowe nie wiem skad i skoki cisnienia a caly czas czuje niepokoj i mam zaburzenia koncentracji i widzenia. Stan ten jest przez lek czy tarczyca uruchomila jakies inne schorzenie natury psychicznej? Dodatkowo lecze sie nadcisnienie ale odstawilem lek ponieważ gorzej sie czulem jak mieszalem ten lek z hormonami. Prosze o pomoc.

Lek. Michał Lenard

Możliwe, że trzeba będzie zmodyfikować dawkowanie leku. Sugeruję wykonać badanie TSH, FT3 i FT4 i z wynikami skierować się do endokrynologa, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!