Wynik TSH i wolnej tyroksyny a tycie

TSH mam (TSH) 4,993mlU/l trzeciej generacji a wolna tyroksyna (FT5) (69) 1,18ng/dl biorę Letroc 75mg rano.Choruje na nadcisnienie od 10lat biore 25mg Bisocard.Od roku Tritico 75mg oraz Torsemed.przez ostatni rok przytylam 11kg.Mówią że od tarczycy i co ja mam robic.Pomocy

Lek. Katarzyna Szymczak

Można by ewentualnie zwiększyc dawkę letroxu, Wskazana kontrola u endokrynologa.
Pozdrawiam