Jak interpretować wynik TSH u 18-latki?

Witam, podejrzewałam u siebie nadczynność tarczycy dlatego też zrobiłam badania. Wyniki wyglądają następująco: Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji (L69) 1,975 µIU/ml, Wolna trijodotyronina (FT3) (O55) 3,46 pg/ml, Wolna tyroksyna (FT4) (O69) 1,07 ng/dl, P/c antytyreoglobulinowe (ATG) (O18) 19,7 U/ml, P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO) (O09) 33,2 U/ml, P/c przeciw receptorowi TSH (TRAb) (O15) < 0,80 IU/L. Wyniki wydają mi się prawidłowe, czy powinnam się czymś martwić?

Lek. Wojciech Zygmunt

Laboratoria często ustalają swoje normy wyników. Jeżeli zgodnie z normą laboratorium, w jakim robiła pani badania, wyniki nie odchodzą od ustalonego zakresu, to czynność tarczycy jest wyrównana i prawidłowa. Pozdrawiam i życzę zdrowia.