Czy hemoglobina 10.6 jest prawidłowa?

HGematokryt 33.9, MCV82.5, MCH25.8, płytki krwi 363. Jestem kobietą, mam 50 lat, odczuwam ciągłe zmęczenie. Schodząc ze schodów, kreci mi się w głowie, idąc np. chodnikiem, ściąga na prawą stronę, często jest mi niedobrze, w nocy często się budzę, bardzo bolą mnie kolana i jest mi zimno. Proszę o radę?
KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Wszystko zależy od jednostek, w jakich oznaczono stężenie hemoglobiny. Jeśli są to g/dl, to jest ono zbyt niskie. Obniżony jest również hematokryt i MCH, czyli średnia zawartość hemoglobiny w krwince czerwonej.

Osłabienie może wynikać z niedokrwistości. Jednak występujace dodatkowo zawroty głowy i zaburzenia równowagi, wymagają konsultacji neurologicznej. Doradzam wizytę u lekarza rodzinnego, ponieważ konieczna jest diagnostyka przyczyny niedokrwistości i jej leczenie. Warto poprosić też o skierowanie do neurologa.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty