Czy istnieją przeciwwskazania do łączenia tego typu kuracji?

Dzień dobry. Mam 23 lata. Od pewnego momentu zauważyłem pojawiające się zakola i przerzedzone włosy, miejscami intensywnie, w centralnej części głowy, tzn. bliżej płata czołowego niż czubka głowy. Same zakola są dla mnie raczej naturalne, jestem świadom, że tego uniknąć się nie da. Martwią mnie bardziej przerzedzające się włosy, które mają jednak wpływ na mnie w wymiarze psychicznym. Jestem po pierwszej wizycie u lekarza dermatologa, gdzie stwierdzono u mniej właśnie łysienie typu męskiego. Przypisany mi został finasteryd (w postaci tabletek powlekanych Nezyr) dawkowany 1x1 oraz minoxidil (w postaci roztworu na skórę Minovivax 5%) przez okres dwóch miesięcy. Kurację rozpoczynam z dniem dzisiejszym, jednak chciałem prosić o opinię, czy do takiej kuracji można od razu włączyć zabiegi mezoterapii igłowej, jak np. Dr Cyj? Zależy mi na zachowaniu włosów, które mam, jak i wspomożenie porostu tam, gdzie są ubytki. Czy istnieją przeciwwskazania do łączenia tego typu kuracji? A może jest to sprawa indywidualna dla każdego z osobna? Planuję skonsultować to z lekarzem dermatologiem przy najbliższej możliwej wizycie, jednak zależało mi na uzyskaniu opinii innych specjalistów na ten temat. Pozdrawiam.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia

Specjalista medycyny estetycznej Dr Izabela Lenartowicz www.lenartowiczclinic.pl