Czy istnieje szansa na ciążę przy takim zabezpieczaniu?

Stosuje Tabletki Vibin Mini od prawie 4 latach Jaki duże prawdopodobieństwo jest na ciążę gdy przy każdym stosunku stosuję prezerwatywy a partner w niej nie dochodzi tylko poza nią Sądzę że nie mogę zrobić nic więcej To są tak jakby 3 metody Tabletki biorę po prawidłowo zawsze o 21 codziennie
KOBIETA, 21 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Zaledwie 1 kobieta na 100 000 zachodzi w ciążę przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych.

Prezerwatywy dają skuteczność na poziomie 98%.

Plus jeszcze dochodzi trzecia metoda.

Szansa na ciążę jest żadna.

Wracając do antykoncepcji hormonalnej ważne jest żeby omijać niektóre produkty żywnościowe takie jak siemię lniane,sok z grejpfruta. Te produkty obniżają skuteczność antykoncepcji.

Wśród leków, niektóre antybiotyki,węgiel leczniczy i witaminą C z dawką powyżej 1000mg również obniżają skuteczność antykoncepcji.

Odpowiedzi innych specjalistów,co jeszcze może obniżyć skuteczność:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-obniza-skutecznosc-i-dzialanie-tabletek-antykoncepcyjnych

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska