Czy istnieje szansa, że zajdę jeszcze w ciążę?

Witam!
Mam 26 lat. Od 3 lat stosuję zastępczą terapię hormonalną, w celu wywołania miesiączki i działania anty-androgennego. W 17 roku życia zachorowałam na anoreksję, dzięki pomocy rodziny i psychologa udało mi się wyjść z tej niszczącej choroby. Podjęłam studia, a obecnie pracuję i jestem w związku z mężczyzną 4 lata.

Wciąż jednak mam obawy przed przytyciem i mimo iż nie ograniczam jedzenia, bardzo dużo ćwiczę, co stało się moją pasją. Każdorazowo po odstawieniu antykoncepcji okres nie powraca, a po ostatniej wizycie u ginekologa stwierdzono, iż trzon macicy ma bardzo małe rozmiary.

Obawiam się, że nigdy nie będę w stanie zajść w ciążę w wyniku choroby, którą przeszłam w wieku dojrzewania, a nawet jeśli mi się to uda, mój organizm nie będzie na to przygotowany, a dziecko zagrożone.

Jak powinnam postępować, aby zwiększyć szanse na ciążę i czy taka szansa dla mnie istnieje?
Dziękuję

Witaminy w ciąży

Dzień dobry!

Po anoreksji dość często nawet po wyleczeniu panie mają poważne problemy hormonalne i trudności z zajściem w ciążę. Powinna Pani dobrze się odżywiać i przestać intensywnie ćwiczyć, gdyż taki wysiłek może powodować z powrotem zaburzenia hormonalne.
Gdyby hormony nie dały się przywrócić do prawidłowego działania, można zawsze spróbować in vitro lub stymulacji owulacji.

Z poważaniem