Czy izotretynoina jest skuteczna w leczeniu trądziku?

witam, czy izotretynoina jest skuteczna w leczeniu tradziku? ile powinno sie ją przyjmowac i czy zmiany skorne ustapia po prawidlowo przeprowadzonej kuracji? pozdrawiam

Tak, to prawda jest skuteczna - większości przypadków izotretynoina przynosi znaczną poprawę lub nawet całkowicie niweluje trądzik.
Dawkę ustala lekarz, po wcześniejszym wykluczeniu przeciwwskazań.