Czy jest alternatywny lek zastępujący fevarin i pernazyna dla kobiety w ciąży?

Witam.bralam fevarin 2*1,pernazyna 2*2.gdy dowiedzialam sie o ciazy (7tydzien)zadzwonilam do lekarza i kazal mi wszystko od razu odstawic.od 6 dni nie biore nic.czuje sie fatalnie mam lęki,napiecie,wymioty,bole i zawroty glowy,natlok mysli i bezsennosc.lekarz nie chce dac mi lekow.co robic?boje sie ze ten stan zagrozi dziecku,czy to nawrot?jak dlugo to potrwa,od 9 lat lecze sie na zaburzenia lękowo-depresyjne.

W obecnej sytuacji powinna Pani podjąć jak najszybciej psychoterapię. Dzięki niej ustabilizuje się Pani bez pomocy żadnych leków. Pozdrawiam

Witam Panią
Niestety, teraz nie jest wskazane stosowanie
środków farmakologicznych, gdyż może to mieć
niekorzystny wpływ na zdrowie płodu.
Może też przyczynić się do przedwczesnego porodu.
Jednak w ciąży może Pani intensywniej odczuwać
niektóre objawy, a jeżeli nie wyleczy Pani zaburzeń
depresyjno
-lękowych, to po porodzie będzie Pani miała
trudności w sprawowaniu właściwej opieki nad dzieckiem,
a Pani lęki będą przenosić się na dziecko.
Dlatego dla dobra Pani i dziecka konieczne jest niezwłoczne
podjęcie psychoterapii, która jest najbezpieczniejszą
i najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń
depresyjno-lękowych.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl