Czy jest prawdopodobne, że mam raka?

Wczoraj otrzymałam wynik badania anatomopatologicznego. Nic z tego nie rozumiem. Proszę wyjaśnić mi, czy to jest rak i co mam z tym zrobić. Wynik: W rozmazie makrofagi, grupy łagodnych komórek nabłonkowych oraz kilka grup komórek z cechami atypii - probabiliter laesio benigna. Wskazana okresowa kontrola kliniczna, ewntualnie powtórzenie badania.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Wynik badania wskazuje na prawdopodobnie zmianę łagodną, niemniej ostateczna interpetacja powinna należeć do lekarza prowadzacego, który zna Pani historię choroby.

Pozdrawiam serdecznie