Biopsja cienkoigłowa a guzek sutka

Witam, chcialabym uzyskać pomoc w interpretacji wyników biopsji cienkoiglowej w związku z guzkiem (guzek sutka prawego). Wynik brzmi następująco: "W nadesłanych rozmazach strzępki tkani tłuszczowo-włoknistej oraz nieliczne płaty komórek nabłonka przewodowego bez cech atypii". Wynik jest dla mnie bardzo niejasny i jedyne co wiem to jest to, że brak atypii oznacza budowę prawidłową. Z góry dziękuję za odpowiedż. Paulina (lat 28)

Witam serdecznie! Opis wyniku nie wskazuje na komórki nowotworowe, jest prawidłowy i opisuje prawidłowa budowę narządu, tak więc zmiana w sutku nie ma charakteru złośliwego guza. Konieczna jest konsultacja z lekarzem, który zalecił biopsję i oczywiście okresowa kontrola piersi u specjalisty. Proszę pamiętać, ze istotna jest również samokontrola piersi. Pozdrawiam