Czy jest u mnie ryzyko zakażenia rumieniem zakaźnym?

Witam . Jestem w 14 tygodniu ciąży, miałam wczoraj kontakt z rocznym dzieckiem które jak się dziś okazało ma rumień zakaźny , czy powinnam się martwić , zrobić jakieś badania ? Zgłosić się do ginekologa ?
KOBIETA, 30 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Jeśli miała Pani kontakt z osoba zarażoną rumieniem zakaźnym to proszę zgłosić się do lekarza prowadzacego w celu wykonania testu na obecność przeciwciał IgM oraz IgG.Jesli wynik bedzie pozytywny lekarz

zleci dalsza diagnostyke, w tym USG.

Więcej informacji na temat Pani pytania zawarłam pod tym linkiem.

https://www.instagram.com/p/C428sJANo2UXX8dZTCCOwNLzpek3aivTQLEm8w0/?igsh=NDFhM3Q0b3QxOGZ5

Zapraszam

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska