Co oznacza taki wynik badania na Parvovirusa u ciężarnej?

Witam. Jestem w ciazy. Robiłam badanie na parowirusa. Wynik igm 92,07 igg 0,10. Proszę o interpretacje.
KOBIETA, 36 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Wynik dodatni przeciwciał IgM wskazuje na niedawną infekcję parwowirusem B19. Przeciwciała IgM są obecne w pierwszych dniach infekcji ale również mogą utrzymywać się przez kilka tygodni do kilku miesięcy po zakażeniu.

Ma pani niskie miano przeciwciał IgG co sugeruje, że nie miała Pani wcześniejszego kontaktu z parwowirusem B19 bądź organizm nie wytworzył odporności po niedawnej infekcji.

Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego ciążę w celu dalszej diagnostyki.

W tym poście również poruszyłam temat Parwowirusa B19.

https://www.instagram.com/p/C428sJANo2U/?igsh=NDFhM3Q0b3QxOGZ5

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska