Co oznaczają wyniki badania w kierunku rumienia zakaźnego?
Witam. Syn miał podejrzenie rumienia zakaźnego. Zrobiłam sobie badania na obecność przeciwciał parwowirusa b19. Igg wyszło 31,0 (dodatnie), igm 0,9 (wg norm jest to wynik niejednoznaczny). Czy mogę prosić o interpretację? Jestem w 13tc. Dziękuję

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Wyniki wskazują, że dziecko miało styczność z parwowirusem b19, jednak wynik IgM jest niejednoznaczny, przez co nie można jednoznacznie stwierdzić czy ostatnie dolegliwości były spowodowane tym wirusem. Powinna Pani zgłosić się do lekarza prowadzącego ciążę - on będzie mógł ocenić ryzyko u Pani i zalecić dodatkowe badania i obserwację.