Czy jest u mnie większe ryzyko choroby zakrzepowej?

Witam, mam 22 lata. Jestem kobietą Wykonałam badanie krwi, w którym wyszły następujące wyniki: Leukocyty : 5,77 Erytrocyty 5,72 norma( 3,93-5,22) H Hemoglobina 11,2 Hematokryt 37,9 % MCV: 66,2 L MCH: 19,6 L MCHC: 29,6 L płytki krwi: 401,00H RDWCV: 17,7 % H Erytrocyty wzrosły w przeciągu 3 miesięcy o 0,40mln. Co świadczą takie wyniki badań? Z czego może wynikać wzrost liczby erytrocytów i czy taki wynik może być niepokojący? Czy jest większa szansa na choroby zakrzepowe np. udar mózgu ? oraz jak można spowodować spadek erytrocytów? Proszę o pomoc ponieważ wyniki są dla mnie bardzo niepokojace. Pozdrawiam
KOBIETA, 22 LAT 5 miesięcy temu

Witam.Wygląda,że taki obraz morfologii krwi jest spowodowany niedoborem żelaza(małe erytrocyty,z obniżoną ilościa hemoglobiny).Sugeruje oznaczyc ferrytynę we krwi i jesli sprawa się potwierdzi(ferrytyna będzie obnizona)włączyć leczenie preparatami żelaza oraz sprawdzić czemu jest niedobór(w tym wieku u kobiety powodem są zwykle obfite miesiączki).Chorobami zakrzepowymi to nie grozi.