Czy jestem w ciąży po pettingu?

Mam pytanie. Pieściłam się z chłopakiem i jemu jak zawsze śluz leciał, ale nie wchodził we mnie, tylko ocierał się o pupę i wargi sromowe. Czy to możliwe, że mogę być w ciąży?
Zawsze okres mam wcześniej o 5 dni niż ma być. Teraz mam mieć 19.02.11, a już jest 18 i jeszcze nie mam. Zawsze miałam te 5 dni wcześniej. Bolą mnie piersi i mam duże sutki.
Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Droga Użytkowniczko!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego lub podczas pettingu, gdy nasienie zostało przeniesione do dróg rodnych kobiety. Przy współżyciu bez zabezpieczenia, w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży mimo stosowania antykoncepcji wyznacza indeks Pearla, z którym warto się zapoznać.

Proszę poczekać do terminu miesiączki i przeprowadzić test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

Pamiętaj, że na brak miesiączki lub jej przesunięcie ma wpływ wiele innych czynników, jak np. stres czy zaburzenia hormonalne.

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl