Czy jestem we wczesnej ciąży?

Witam!
Mam pytanie, staramy się z chłopakiem o dziecko. W piątek 8 dni po planowanej miesiączce, która nie nadeszła zrobiliśmy test, wyszedł pozytywny. Po kilku godzinach, dla pewności zrobiliśmy drugi ten także przyniósł nam niesłychaną radość w postaci dwóch kreseczek.

Dzisiaj jednak byliśmy u lekarza i niepokoję się. Pani dr. powiedziała, że ciąży jeszcze nie widać, być może jest ona młodsza niż wyliczone z miesiączki 6 tygodni a być może test spłatał nam figla (już pomijam, e była szorstka i traktowała mnie bardzo przedmiotowo).
Bolą mnie piersi, odczuwam nudności, dziś minęło 11 dni od planowanej miesiączki. Jak Pan myśli jestem w ciąży? Czy jeśli zrobię test krwi, ten na wskazanie ciąży to da mi on 100% pewność?
Proszę o poradę i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Test na obecność betaHCG w krwi jest bardzo czułym oraz swoistym badaniem Wynik powinien rozstrzygać o obecności ciąży. Należy jednak pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych należy zawsze konsultować z lekarzem.