Czy już mogę współżyć?

Mam 23 lata i pod koniec sierpnia tego roku urodziłam dziecko. Dzisiaj zażyłam pierwszą tabletkę (bez okresu, bo nie wiem kiedy dostanę i lekarz kazał mi brać). Czy w takim razie mogę już bezpiecznie współzyć dzisiaj lub jutro? Biorę tabletki A****. Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Ze względu na fakt rozpoczęcia stosowanie preparatu antykoncepcyjnego nie w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego przez pierwsze 7 dni zażywania zaleca się stosowanie dodatkowych niehormonalnych metod antykoncepcyjnych (np. prezerwawtywy).