Czy każdy wyczuwalny pod palcami guzek w piersi to rak?

Dzień dobry....niedawno odkryłam w swojej piersi coś w rodzaju guzka, dość wyraźnie wyczuwalnego pod palcami; wybieram się z tym do lekarza jednak mimo wszystko warto wiedzieć coś wcześniej... nie zaobserwowałam żadnej wydzieliny czy zmian w kształcie piersi (przynajmniej na razie)....

Szanowna Pani,

uważam, że koniecznie powinna Pani odwiedzić lekarza, najlepiej swojego ginekologa. Lekarz zbada Panią i w razie konieczności zleci dodatkowe badania (USG, mammografia). Guz w piersi wcale nie musi oznaczać nowotworu złośliwego. Większość, prawie 80% guzów w piersi, to zmiany łagodne.