Czy to złośliwy guzek piersi?

Mam 20 lat i ostatnio wyczułam w lewej piersi zgrubienie (guzek). Jest mały i twardy. Ma chyba 1-2 cm średnicy. U mnie w rodzinie nikt nie miał nigdy raka piersi. Brałam przez ostatnie 5 miesięcy tabletki antykonceptyczne. Nie wiem, co mam w takiej sytuacji zrobić, gdzie się udać. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie!

Większość (prawie 80%) guzów piersi to zmiany łagodne. Jest Pani młodą osobą, bez obciążenia rodzinnego, więc prawdopodobieństwo zmiany złośliwej jest naprawdę niewielkie. Niemniej oczywiście konieczna jest wizyta u lekarza - najlepiej ginekologa, który ma możliwość wykonania badania USG. Na podstawie wykonanych badań lekarz zadecyduje o kolejnych krokach diagnostycznych (np. biopsja) lub pozostawi guzek do obserwacji.

Pozdrawiam serdecznie