Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kolonoskopia - czy boli?

Witam. Kolonoskopia czy boli? Mam 21 lat i od dłuzszego czasu mam problemy z wypróżnianiem, pojawia się krew na papierze i odczuwam ból podczas oddawania stolca. W końcu po wielu wizytach u lekarzy została mi zaproponowana kolonoskopia i teraz zastanawiam się czy kolonoskopia czy boli? W związku z tym mam kolejną wątpliwość, mianowicie czy mogę ubiegać się o znieczulenie na NFZ? Wpisywałam w internecie "kolonoskopia czy boli" ale znalazłam szczątkowe informacje, a mam dosyć niski próg bólu i obawiam się, że nie wytrzymam tego badania. Boję się swoich odczuć i tego że kolonoskopia boli. Kolonoskopia czy boli czy raczej jest to wrażenie dyskomfortu i rozpierania? Mógłby mi to ktoś obrazowo przedstawić. Czy załatwianie znieczulenia ma jakikolwiek sens w takim przypadku czy zazwyczaj wszyscy wytrzymują na żywca. Kolonoskopia czy boli - będę wdzięczna za odpowiedzi.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Przeciwwskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie wykonywane na przewodzie pokarmowym. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Badanie to nie należy do przyjemnych, to na pewno. Ból jest pojęciem względnym i indywidualnym. Pacjenci mają różny próg bólowy i mają różne spostrzeżenia dotyczące tego badania. Rutynowo (NFZ) badanie to wykonuje się bez znieczulenia.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy