Czy komórki po przerwaniu procedury in-vitro same się wydalą?

Witam, zwracam się do Państwa z zapytaniem w sprawie in vitro, kobieta lat 25, przystąpiła do programu in vitro w Grecji dostała 2 razy Altermon( lekarz podczas kontroli stwierdził wzrost 6 komórek), kuracja została przerwana natychmiast ponieważ pacjentka zachorowała na odrę, lekarz nie kazał się więcej pacjentce pojawiać w klinice i powiedział, że komórki same się wydała przy pojawieniu się pierwszej miesiączki. Moje pytanie jest następujące, czy pacjentka nie musi nic robić i komórki rzeczywiście same się wydalą oraz czy pacjentka nie powinna przy okazji brać żadnych leków? Za odpowiedź dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza ginekologa i ustalenie dalszego postepowania