Czy konieczna jest antykoncepcja awaryjna po pettingu?

Szanowna/y Pan/i doktor, podczas trwania moich dni płodnych uprawiałam z moim partnerem petting. Polegał on głównie na penetracji pochwy za pomoc jego dłoni. Jednak sytuacją, która mnie nie pokoi to ta, w której jego penis dwukrotnie otarł się o moje wargi sromowe. Partner nie miał wytrysku, twierdzi ze było do niego daleko a penis był suchy, ale gdyby rzeczywiście znalazł się na nim preejakulat to istnieje realne prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Oprócz tych dwóch chwilowych otarć nie było wiecej ryzykownych sytuacji. Nie było mowy o penetracji pochwy przez jego penisa. Czy powinnam sięgnąć po antykoncepcję awaryjną, jesli chce uniknąć niechcianej ciąży? Czy EllaOne to dobry wybór? Czy jest ona konieczna?

Proszę oczywiście skonsultować się z lekarzem - antykoncepcja awaryjna jest w Polsce dostępna (niestety, w całej Europie jest inaczej) tylko na receptę.
Pozdrawiam i życzę dużo pomyślności!
seksuolog@grabowski.gr