Czy konieczna może być operacja kręgosłupa?

Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych na poziomie L4 L5 dyskopatia próżniowa wydawnicze zwapniałe więzadła żółte oraz bulging krążka pukający się dokanałowo wraz z osteofitami krawędzi trzonów do około 3,5 mm zwężony jest lewy zachyłek boczny i lewy otwór międzykręgowy z uciskiem korzeni L4 i L5 na poziomie L5 S1 tylna wypuklina krążka ma około 3 mm podejrzenie wspólnego odejścia prawych korzeni L5 S1 wydawnicze więzadła żółte zwężają górną część lewego otworu międzykręgowego z modelowaniem uciskiem korzenia L5 kręgosłup prawostronna L3 kanał kręgowy bez istotnej stenozy Mam pytanie czy to kwalifikuje się do operacji kręgosłupa

Radziłbym najpierw spróbować terapii, która zaaktywizuje mięśnie i inne struktury przykręgosłupowe. Operacja jest ostatecznością, gdy fizjoterapia nie przynosi oczekiwanych efektów. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki