Czy krążek NuvaRing dopiero po 7. dniach ma działanie antykoncepcyjne?

Stosuję od roku krążek nuva ring, powinnam go włoży w sobotęo 9 rano, a zrobiłam to o 18.00. 5 dni po tym fakcie kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia (a w tym czasie powinniśmy zabezpieczy się dodatkowo prezerwatywą. Czy faktycznie dopiero po 7 dniach krążek ma działanie antykoncepcyjne? Obawiam się ciąży.

Szanowna Pani!

Jeżeli stosuje Pani krążek regularnie to jego działanie antykoncepcyjne obejmuję cały miesiąc-to opóźnienie kilkugodzinne w założeniu krążka nie ma znaczenia.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka