Czy kręcenie się w głowie może mieć związek z błędnikiem i do jakiego lekarza się udać?

Witam. Od jakiegos czasu krecilo mi sie lekko w glowie czulam tak jakby wirowanie nie bylo to zbyt mocne. Teraz to ustapilo mam tylko lekkie szumy w uszach. Co to moze byc czy to błednik? do jakiego lekarza sie udac?

Tego typu objawy mogą być przyczyną różnych schorzeń, jeśli objawy się utrzymują może być pomocna wizyta u neurologa. On zaleci odpowiednie badania. Jednak z perspektywy fizjoterapeuty który spotyka się z tego typu objawami, zalecił bym również wizytę u takiego specjalisty. Często już jedna wizyta u doświadczonego terapeuty może odpowiedzieć czy te objawy nie są wywołane problemem z liniowością stawów kręgosłupa i co za tym idzie przeciążeniem mięśni w obrębie odcinka szyjnego. Wtedy kolejne wizyty mogą okazać się zbędne. Pozdrawiam

Witam!
Prawdopodobnie chodzi Pani o zawroty głowy. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Proszę zgłosić się do swojego lekarza POZ. Zbada, zmierzy ciśnienie, zleci komplet badań laboratoryjnych i podejmie decyzję w zależności od uzyskanych wyników.
Powodzenia
W. Łuczkowski.