Czy krwawienie z odstawienia wyklucza ciążę w wyniku stosunku sprzed antykoncepcji?

Witam, czy krwawienie z odstawienia wyklucza ciążę? Zaznaczam, że stosunek, ktory wzbudza u mnie obawę wystąpienia ciąży nastąpił, gdy jeszcze nie zażywałam tabletek antykoncepcyjnych. Miesiaczka wówczas przyszła z dwu-tygodniowym opóźnieniem. Obecnie jestem w trakcie zażywania drugiego blistra tabletek od wspomnianego stosunku, przy czym jedno krwawienie z odstawienia juz wystąpiło. Za 8 dni powinno wystapic drugie.

Aleksander Ropielewski

Nie wyklucza. Aby mieć większą pewność proszę wykonać test ciążowy lub badanie poziomu beta hCG w surowicy krwi.