Czy krwawienie bez zmian z odstawienia wyklucza ciążę?

witam! przyjmuje tabletki antykoncepcyjne sidretella 20. Podczas ostatniego opakowania przyjmowałam jednocześnie terbinafine aurobindo. Uprawiałam seks bez dodatkowego zabezpieczenia. Stosunek odbył się 26.01, a ja wczoraj dostałam normalnie krwawienie z odstawienia. Zatem, czy mogę być pewna, że krwawienie, które wystąpiło wyklucza ciąże w tym przypadku? Jest ono normalne, nie skąpe, nie są to plamienia.

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej tak. Dla pewności proponuje wykonać badanie beta hcg z krwi za około 7-14 dni po stosunku.