Czy krwawienie z odstawienia wyklucza ciążę?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy krwawienie z odstawienia wyklucza ciążę? Jeżeli odbył się niepewny stosunek, a po 11 dniach wystąpiło prawidłowo krwawienie, to czy wyklucza ono w 100 procentach ciążę
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyznam szczerze, że nie bardzo rozumiem Pani pytanie. Zwłaszcza stwierdzenie "niepewny stosunek".

Rozumiem, że przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne. Jeśli tabletki były przyjmowane w sposób prawidłowy, to nawet pewny stosunek nie powinien zakończyć się ciążą. Jeśli w sposób nieprawidłowy, to ryzyko ciąży zależy od charakteru tej "nieprawidłowości".

Samo w sobie krwawienie z odstawienia powoduje, że ciąża jest malo prawdopodobna, ale nie niemożliwa.