Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy krwawienie z odstawienia wyklucza u mnie ciążę?

Dzień dobry,ciekawi mnie czy krawienie z odstawienia wyklucza ciąże albo czyni ją mało prawdopodobną? W końcu jest to okres spowodowany spadkiem hormonów i chyba gdybym była w ciąży to te hormony dalek by się utrzymywały...Pytam ponieważ wykonałam 5 testów które były negatywne i 3 krawienia z odstawienia jednak bolą mnie piersi...
KOBIETA, 20 LAT 6 miesięcy temu

Poród w wodzie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

bóle piersi mogą zwiastować zmiany hormonalne spowodowane choćby stosowaniem antykoncepcji hormonalnej. Jeżeli krwawienie z odstawienia wystąpiło, to przyjmuje się, że świadczy to o braku ciąży. Warto jednak pamiętać, że bardzo rzadko, ale zdarzają się sytuacje, gdy pojawia się skąpe plamienie w miejsce miesiączki lub krwawienia z odstawienia mimo zapłodnienia. Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-ciaza.

Dlatego też, jeżeli ma Pani obawy i podejrzenia odnośnie ewentualnej ciąży, to warto wykonać test ciążowy – tylko to da Pani całkowitą pewność. Zachęcam także do zapoznania się z odpowiedziami na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-przy-krwawieniu-z-odstawienia oraz tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-z-odstawienia-a-prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy