Czy poprzednie krwawienie z odstawienia wyklucza ciążę?

Witam, Ostatnia miesiaczke mialam 4 marca, potem powinnam miec krwawienie z odstawienia/miesiaczke(biore tabletki antykoncepcyjne) pod koniec marca jednakze nie mialam. Zrobilam 4 dni po spodziewanej miesiace test ciazowy i byl negatywny. Niecaly miesiac (3 tygodnie i kilka dni) po ostatnim stosunku mialam robione takze badanie usg, ktore niczego nie wykazalo, poza malym endometrium, ale podobno to normalne przy braniu tabletek. Jednakze slyszalam ze 3 tydzien to i tak za wczesnie zeby moc cokolwiek zobaczyc. W kwietniu juz (pod koniec) dostalam krawienie z odstawienia, jednakze nieco dluzsze niz zwykle. Teraz zostal mi tydzien do kolejnego krawienia/miesiaczki. Czy poprzednie krawienie z odstawienia (w kwietniu), nawet po braku tego krwawienia w marcu, wyklucza ciaze? Zamartwiam sie bo od tygodnia mam spory apetyt i nieco przytylam na brzuchu. Miewam tez lekkie klucia podbrzusza i jajnikow. Zostaly mi takze zmienione tabletki w maju. Jestem teraz ponad tydzien przed spodziewanym okresem.

Dzień dobry, ciąża w tym przypadku jest mało prawdopodobna, oczywiście jeżeli tabletki były przyjmowane prawidłowo. Proszę pamiętać, że krwawienie z odstawienia nie zawsze musi wystąpić. Jeżeli coś Panią niepokoi, proszę wykonać test bHCG z krwi, jest on najbardziej wiarygodny.