Czy kuracja Pregabalinem przestanie działać?

Biorę od ponad 2 tygodni tabletki przeciwdepresyjne o nazwie Pregabalin. Przeczytałem na ulotce, że trzeba je brać o tej samej porze. Zawsze brałem je o 7 rano, ale dzisiaj wziąłem je półtorej godziny później. Boje się, że kuracja przestanie działać, szczególnie, że widzę poprawę. Czy mam rację, czy nic się nie stało? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Spokojnie proszę przyjmować dalej lek zgodnie z zaleceniami lekarza badającego

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy Medikinet przestanie działać?

Mam 25 lat. Stwierdzono u mnie ADHD. 17 stycznia zacząłem brać medikinet cr 10mg. Na początku przyjmowania leku efekty były wspaniałe. Mogłem bez problemu skupić się na wykonywanych czynnościach, nie miałem natłoku myśli i bez problemu zacząłem wychodzić z domu. Wpłynęły one na moją motywację do wykonywania różnych zadań. Niestety od 2 dni zauważyłem, że działanie leku jest mniejsze niż dotychczas. Czas kiedy odczuwam jego działanie się zmniejszył i efekt nie jest tak zauważalny. Mam większy problem ze skupieniem się. Pojawiła się również typowa dla mnie senność w ciągu dnia, która na początku brania leku nie występowała w ogóle. Dzięki temu byłem w stanie wyregulować cykl dobowy i chodzić spać wieczorem, a nie jak przed braniem leku - rano. Moje pytanie brzmi, czy organizm po jakimś czasie uodparnia się na lek i jego działanie jest mniej zauważalne? Czy mimo podniesienia do docelowej dawki 30mg po jakimś czasie też będzie widoczne osłabienie działania leku? Moja psychiatra nie odpisuje na moje wiadomości, a bardzo mnie martwi, że lek nie będzie działał tak świetnie jak na początku stosowania.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!

Może tak być, że po jakimś czasie działanie leków nie jest zauważalne przez Pacjentów, dlatego tak ważne jest robienie przerw. Poza tym bardzo ważnym aspektem leczenia ADHD jest psychoedukacja ADHD. To jest konieczny krok w leczeniu. Nie ma sensu leczenie ADHD samymi lekami, co wykazano w wielu badaniach. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy leczenie przestało na mnie działać?

Dzień Dobry . Od ponad 10 lat choruje na zaburzenia lękowo depresyjne , od 10 lat jestem również na tym samym leku - escitalopram . Początkowo 5 mg , po niecałych dwóch latach weszliśmy na 10 mg , bardzo długi okres dobrze się na nim czułam . Korzystałam z pomocy psychologicznej przez 4 lata . 2,5 roku temu zmieniłam ośrodek, uczęszczam przez ten okres na terapie w nurcie psychodynamicznym , oraz jestem pod stałą opieką psychiatry. Było tak dobrze, że po raz pierwszy od 7 lat udało się zredukować dawkę leku do 5 mg. Przez 15 miesięcy byłam na zmniejszonej dawce. Narodziny dziecka, rozregulowany sen, bardzo dużo ciężkich emocjonalnych wydarzeń w życiu ( w tym alkoholizm rodziców ), spowodowało nawrót stanów lękowo depresyjnych. Od 10 listopada jestem na zwiększonej dawce 10 mg. Minął już miesiąc a ja w dalszym ciągu nie czuje się dobrze, kilka dni jest dobrze, w następne mam wrażenie, że umieram i odchodzę od zmysłów. Do tego dochodzą problemy z zasypianiem. Czy jest możliwe, że uodporniłam się na ten lek czy jeszcze muszę poczekać na pełne działanie ? Wizytę u psychiatry mam na początku stycznia, terapeuta zaproponował zwiększenie terapii do dwóch spotkań tygodniowo od stycznia. Bardzo się martwię, że mój stan już się nie poprawi i lek na mnie nie działa…. Przyspieszyć wizytę u psychiatry czy czekać na lepsze działanie leku? Nigdy nie zwiększyliśmy go na 15 mg ale naprawdę mam już dość …
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty