Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy kwas hialuronowy jest skuteczny przy tym schorzeniu?

Czy kwas hialuronowy jest skuteczny w związku z nabyciem chondromolacji rzepki 4 stopnia? Ból od miesiąca, aktualnie bez opuchlizny, 2 razy ściągana woda z kolana po wysiłku. Po ćwiczeniach na rozluźnianie mięśni uda kolano boli znacznie mniej. Jestem po szyciu łąkotki przyśrodkowej.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT około miesiąca temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Szanowny PanieDostawowe preparaty kwasu hialuronowego są przydatne w leczeniu uszkodzeń chrząstki - w Pana przypadku chondromalacji rzepki, w każdym stopniu zaawansowania choroby. Kwas hialuronowy wzmacnia, poprawia działanie chrząstki stawowej. Musi Pan jednak sobie zdawać sprawę z ograniczeń tej metody. 4 stopień oznacza ubytek pełnej grubości chrząstki (oczywiście tylko w wybranych miejscach) i w tych miejscach gdzie jej już nie ma, niestety niewiele zdziała. Pozwoli ograniczyć powiększanie się obszarów chondromalacji, ale nawet jeśliby podawać go stale, nie odbuduje utraconej chrząstki.z wyrazami szacunku

lek. Jędrzej Kosmowski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy