Czy lamotrygina może zatrzymać działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, Czy lamotrygina może zatrzymać działanie tabletek antykoncepcyjnych? Zdani są rozbieżne jedni mówią ze leki nie wpływają na siebie inni mówią ze mogą wpływać, lecz ja wole zapytać specjalisty. Czy rzeczywiście lamoteygina nie zmniejsza skuteczności tabletek antykoncepcyjnych? (100 mg lamotryginny rano i wieczorem + tabletki Vines Z góry dziękuje za odpowiedz :)

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę pamiętać iż nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji i może dochodzić do osłabienia skuteczności